BRYDŻ SPORTOWY

Zwycięski team SPS Construction Kielce (GPPT Łódź 2019). Stoją od lewej: Tomasz Winciorek, Jacek Ciechomski, Grzegorz Głasek, Krzysztof Jassem, Piotr Żak (organizator turnieju).

W sezonie 2018/2019 nasza drużyna występując w ekstraklasie w następującym składzie:

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Mariusz Bartkowski

Jacek Ciechomski

Paweł Jassem

Marek Jeleniewski

Lech Ohrysko

Marcin Piwowarczyk

Bogdan Szulejewski

Łukasz Witkowski

Adam Wyszyński

zajęła 13 miejsce i ostatecznie zdołała utrzymać się w najwyższej lidze rozgrywkowej.

W roku 2019 zawodnicy SPS CONSTRUCTION KIELCE, występując w turniejach par oraz w rozgrywkach drużynowych, osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

– 2 miejsce z udziałem pary Grzegorz Głasek – Jacek Ciechomski w rozgrywkach drużynowych Kadry Narodowej;

– 3 miejsce z udziałem pary Marek Jeleniewski – Lech Ohrysko w rozgrywkach drużynowych Kadry  Narodowej;

– zwycięstwo drużyny SPS CONSTRUCTION KIELCE z udziałem pary Grzegorz Głasek – Jacek Ciechomski w Grand Prix Polski Teamów w Łodzi;

– zwycięstwo drużynowe z udziałem Łukasza Witkowskiego w Zimowych Mistrzostwach Polski Teamów (IMPy) w Elblągu;
– 2 miejsce z udziałem Łukasza Witkowskiego w Grand Prix Polski Par w Starachowicach: 

– 2 miejsce z udziałem Łukasza Witkowskiego w Grand Prix Polski Teamów we Wrocławiu: 

– zwycięstwo drużynowe z udziałem Łukasza Witkowskiego w Akademickich Mistrzostwach  Europy Sportów Umysłowych w Budapeszcie. 

Na uwagę zasługuje fakt, że w szerokiej Kadrze Narodowej (reprezentacja B) znajduje się obecnie aż 6 zawodników SPS CONSTRUCTION: Grzegorz Głasek, Jacek Ciechomski, Marek Jeleniewski, Lech Ohrysko, Konrad Araszkiewicz, Krzysztof Kotorowicz – stanowiących „rezerwę” dla reprezentacji A, która w 2019 r. zdobyła tytuł Mistrzów Świata (Bermuda Bowl). Należy również wspomnieć, że w oficjalnym Rankingu Brydżowym PZBS, przez cały okres 2019 roku, większość zawodników naszej drużyny regularnie znajdowała się w pierwszej „100”.  

W sezonie 2017/2018 nasza drużyna występując w ekstraklasie w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny 

Mariusz Bartkowski

Jacek Ciechomski

Marek Jeleniewski

Lech Ohrysko

Marcin Piwowarczyk

Adam Suwik

Bogdan Szulejewski

Tomasz Winciorek  

Łukasz Witkowski

Adam Wyszyński

zajęła wysokie 5 miejsce.

W roku 2018 zawodnicy SPS CONSTRUCTION, występując w turniejach par oraz w rozgrywkach drużynowych, osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

  V-ce Mistrzostwo Polski Teamów (system Pattona) drużyny SPS CONSTRUCTION KIELCE z udziałem pary Grzegorz Głasek – Jacek Ciechomski;

– zwycięstwo pary Grzegorz Głasek – Jacek  Ciechomski w I etapie Rozgrywek Kadry  
    Mistrzowskiej;

  powołanie do Kadry Narodowej pary Marek Jeleniewski – Lech Ohrysko, a do szerokiej Kadry
    Reprezentacji Polski pary Grzegorz Głasek – Jacek Ciechomski;

  3 miejsce Łukasza Witkowskiego w Finale Grand Prix Polski Par;

– brązowy medal drużyny z udziałem Mariusza Bartkowskiego w Mistrzostwach Polski Teamów („Waza Bałtyku”).

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że w oficjalnym Rankingu Brydżowym PZBS, przez cały okres 2018 roku, aż 8 zawodników naszej drużyny regularnie plasowało się w pierwszej „100”.   

W sezonie 2016/2017 nasza drużyna występując w I lidze w następującym składzie:
 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Mariusz Bartkowski

Jacek Ciechomski

Marek Jeleniewski

Lech Ohrysko

Marcin Piwowarczyk

Adam Suwik  

Łukasz Witkowski

Jakub Wojcieszek

Adam Wyszyński

uplasowała się ostatecznie na 4 miejscu, mimo, iż po rundzie zasadniczej zajmowała 1 miejsce. 

W roku 2017 zawodnicy SPS CONSTRUCTION osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

  zwycięstwo drużynowe z udziałem Łukasza Witkowskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski;

– brązowy medal w finale Mistrzostw Polski Par z udziałem Mariusza Bartkowskiego;

– zwycięstwo drużynowe z udziałem Mariusz Bartkowskiego w finale Grand Prix Polski Teamów ;

– 2  miejsce drużyny z udziałem pary Marek Jeleniewski – Lech Ohrysko w  rozgrywkach Kadry Narodowej 

W sezonie 2015/2016 nasza drużyna występując w składzie:

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Mariusz Bartkowski

Jacek Ciechomski

Marcin Piwowarczyk

Adam Suwik  

Łukasz Witkowski

Adam Wyszyński

spadła z ekstraklasy w wyniku przegranych meczów barażowych, mimo, iż w sezonie zasadniczym zajęła 9 miejsce (na 16 drużyn).  

W roku 2016 zawodnicy SPS CONSTRUCTION osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

– V-ce Mistrzostwo Polski Teamów drużyny SPS CONSTRUCTION KIELCE z udziałem pary Grzegorz Głasek – Jacek Ciechomski; 

– srebrny medal drużyny z udziałem Łukasza Witkowskiego w Akademickich Mistrzostwach Świata Juniorów;

– pięciu zawodników: Grzegorz Głasek, Jacek Ciechomski, Łukasz Witkowski, Mariusz Bartkowski, Jakub Wojcieszek wywalczyło awans do ścisłego Finału Grand Prix Polski Par. 

W sezonie 2014/2015 nasza drużyna występując w I lidze w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek  

Jacek Ciechomski

Wojciech Kaźmierczak 

Robert Pepłoński 

Marcin Piwowarczyk

Adam Suwik  

Łukasz Witkowski

Piotr Zatorski

zajęła 3 miejsce (na 16 drużyn).  

W roku 2015 zawodnicy SPS CONSTRUCTION osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

– złoty medal Mistrzostwo Polski Par (Impy) pary Jacek Ciechomski – Adam Suwik;

– złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Tromso (Norwegia) z udziałem Łukasza Witkowskiego oraz Wojciecha Kaźmierczaka 

– zwycięstwo drużyny z udziałem Piotra Zatorskiego w Jesiennych Mistrzostwach Ameryki Północnej – Resinger;

 – drugie miejsce drużyny z udziałem Piotra Zatorskiego w Mistrzostwach Polski Teamów (BAM). 

W sezonie 2013/2014 nasza drużyna występując w ekstraklasie w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Jacek Ciechomski

Grzegorz Gardynik

Paweł Jassem

Marcin Leśniewski 

Piotr Lutostański 

Robert Pepłoński 

Marcin Piwowarczyk

Marek Tutka

Łukasz Witkowski

Piotr Zatorski

zajęła 14 miejsce spadając do I ligi.  

W roku 2014 zawodnicy SPS CONSTRUCTION osiągnęli kilka bardzo znaczących sukcesów:

– brązowy medal Mistrzostwo Polski Par z udziałem Grzegorza Gardynika; 

– brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Stambule (Turcja) z udziałem Pawła Jassema; 

  1 miejsce drużyny z udziałem Piotra Zatorskiego w finale Mistrzostw Polski Teamów;

– 1 miejsce drużyny z udziałem Piotra Zatorskiego w Mistrzostwach Polski Teamów 
    (Patton);

– srebrny medal  drużyny na Uniwersyteckich Mistrzostw Świata – Opatija (Chorwacja) z udziałem Łukasza Witkowskiego.

W sezonie 2012/2013 I drużyna występując w ekstraklasie w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Jacek Ciechomski

Grzegorz Gardynik

Jacek Janowski

Tomasz Kaczmarski

Marcin Leśniewski 

Robert Pepłoński 

Marcin Piwowarczyk

Marek Tutka

Piotr Wiankowski

Zajęła 9 miejsce.  

II drużyna występując w I lidze w następującym składzie:

Grzegorz Zakrzewski – kapitan

Zbigniew Borkowski

Bartosz Ceglarski

Sławomir Klimczak

Aleksander Knawa 

Robert Kowalski

Dariusz Nowek

Włodzimierz Stobiecki

Zajęła 14 miejsce i spadła do II ligi.

W roku 2013 zawodnicy SPS CONSTRUCTION KIELCE osiągnęli kilka sukcesów:

– 2 miejsce drużyny z udziałem Jacka Ciechomskiego w Grand Prix Polski Teamów; 

– 4 miejsce pary Grzegorz Gardynik – Jacek Ciechomski w Kadrze Krajowej (OPEN);

– 2 miejsce pary z udziałem Piotra Wiankowskiego w Grand Prix Polski Par.

W sezonie 2011/2012 drużyna SPS CONSTRUCTION KIELCE występując w I lidze w następującym składzie:  

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Zbigniew Borkowski

Bartosz Ceglarski

Jacek Janowski

Aleksander Knawa 

Marcin Piwowarczyk

Marek Tutka

Grzegorz Zakrzewski

Zajęła 7 miejsce (na 16 drużyn)

W sezonie 2010/2011 drużyna SPS CONSTRUCTION KIELCE występując w II lidze w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Zbigniew Borkowski

Jacek Janowski

Aleksander Knawa

Agnieszka Kucharska  

Marek Piórecki 

Marcin Piwowarczyk

Grzegorz Zakrzewski

Zajęła 7 miejsce (na 16 drużyn)

W sezonie 2009/2010 drużyna SPS CONSTRUCTION KIELCE występując w II lidze w następującym składzie: 

Grzegorz Głasek – kapitan drużyny  

Zbigniew Borkowski

Jacek Janowski

Irenuesz Kowalik

Agnieszka Kucharska

Dariusz Nowek  

Jarosław Piasecki 

Marek Piórecki 

Marcin Piwowarczyk

Grzegorz Zakrzewski

Zajęła 3 miejsce (na 16 drużyn)